Urlop ze zwierzakiem- jak się przygotować

zwierz

zwierz4  Jeśli decydujesz się na urlop ze swoim zwierzakiem, prawdopodobnie już to przemyślałeś, rozważyłeś wszystkie za i przeciw i na podstawie tego, że znasz swoje zwierzę, uznałeś, że nie będzie to dla niego zbyt duży stres.

Przygotowanie się do wakacji z pupilem wymaga jednak odrobiny przygotować. Przede wszystkim musisz znaleźć hotel lub pensjonat, w którym jest możliwość przebywania ze zwierzętami. W tym wypadku będziesz miał dostęp do przedmiotów potrzebnych dla zwierząt, warto jednak zabrać ze sobą ulubiony kocyk zwierzaka, jego miski i jakąś zabawkę, aby się nie stresowało. Pamiętaj także o odpowiednim zapasie karmy – będziesz spędzał ze zwierzakiem wiele czasu, dzięki czemu będzie ono w dobrym nastroju, więc będzie chciało zjeść odrobinę więcej. zwierz2Warto też zastanowić się nad przenośną, zamykaną miseczką, z której zwierzak będzie mógł skorzystać i napić się lub najeść w trakcie długich wycieczek, ponieważ nie zawsze możesz mieć możliwość zorganizowania dla niego jakiegoś naczynia.

Jeśli twój zwierzak ma swoje ulubione przedmioty, nie zapomnij o nich, a na pewno uprzyjemnisz mu tym czas. Przede wszystkim pamiętaj jednak o jego książeczce zdrowotnej i ewentualnych lekarstwach, jeśli jakieś przyjmuje. Warto zaopatrzyć się u weterynarza w specjalny środek na kleszcze, który pozwoli wam uniknąć przykrych niespodzianek podczas kąpieli po powrocie. Jeśli twój zwierzak ma tendencję do problemów trawiennych, pamiętaj, że w nowym, nieznanym miejscu mogą się one wzmagać, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny środek przeciwko takim dolegliwościom.