Obozy dla dzieci i młodzieży

bike-775799_1920

friends-775356_640Obozy dla dzieci i młodzieży jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu cieszyły się o wiele większą popularnością niż obecnie. Wynika to z faktu, że w dzisiejszym świecie mamy ułatwioną możliwość podróżowania w bardziej odległe zakątki świata, dzięki czemu obozy tracą na popularności. Niemniej jednak warto zastanowić się, czy nie zorganizować swojemu dziecku czasu w ten właśnie sposób, że wyślemy je na tydzień lub dwa na obóz.

girls-524239_640Takie obozy są dla dzieci i młodzieży doskonałą okazją do tego, by nauczyć się samodzielności, ponieważ na przykład w leśnych warunkach nie zawsze wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Jest to też szansa, aby na chwilę oderwać swoją pociechę od elektroniki – od komputera, telewizji, gier czy portali społecznościowych, ponieważ na obozach często nie ma dostępu do Internetu lub jest on utrudniony. Taki obóz to dla dziecka okazja na nawiązanie nowych znajomości, ponieważ taki wyjazd wiąże się z nocowaniem we wspólnym pokoju, co siłą rzeczy zbliża. Przede wszystkim jednak podczas takich wakacji organizowane jest wiele gier zespołowych, które oprócz tego, że pozwalają na nawiązanie przyjaźni, są też okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i nauczenia się zdrowej rywalizacji.

pinky-swear-329329_640Jeśli wysyłasz swoje dziecko na obóz, zaopatrz je we wszystkie niezbędne przedmioty, uwzględniają miejsce podróży. Jeśli będzie to las, konieczne będą środki przeciwko komarom i kleszczom, latarka, ciepłe ubrania i nakrycie głowy. Jeśli wysyłasz dziecko nad wodę, pamiętaj oprócz tego o kremie z filtrem. Wyposaż też swoje dziecko w szereg dobrych rad, jak powinno dbać o swoje bezpieczeństwo i jak zachowywać się, aby wakacje były udane dla wszystkich.