Co zrobić ze zwierzęciem w trakcie urlopu?

zwierz3

zwierz1Kiedy planujemy wakacje i zbliża się ich termin, zaczynamy zastanawiać się, co zrobić w tym czasie z naszym pupilem. Podejmując tę decyzję, musimy uwzględnić przede wszystkim usposobienie naszego zwierzaka. Jeśli jest ono strachliwe i najchętniej czuje się w znanym sobie otoczeniu, nie ciągnijmy go na siłę ze sobą – w takim wypadku lepiej zorganizować mu opiekę w domu.

Można poprosić kogoś znajomego, by wpadł codziennie i nakarmić zwierzaka czy w przypadku psa wyprowadził go na spacer i pobawił się z nim trochę, tak by nie czuł się samotny. Jeśli nie masz takiej osoby, można poszukać kogoś, kto zarobkowo wykonuje takie usługi. 

Jeśli twój zwierzak nie jest bojaźliwy i lubi przygody, może zabrać go ze sobą w podróż – obecnie nie brakuje hoteli, w których istnieje możliwość zatrzymania się ze zwierzętami. Podobnie jest z restauracjami, gdzie także często można znaleźć kącik dla zwierzaka. Podróż z pupilem na pewno będzie nieco trudniejsza w organizacji, ale pozwoli i tobie, i jemu cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu w innym miejscu, szczególnie razem, jeśli większość dnia spędzasz w pracy.dog-858646_640

Istnieje także trzecia możliwość, czyli hotele dla zwierząt. Ich oferta także jest szeroka, możesz oddać tam zwierzaka na czas swojej nieobecności. Wiąże się to z większym wydatkiem, jednak masz pewność, że twój zwierzak będzie pod opieką profesjonalistów. Decydując się na to rozwiązanie, upewnij się, że twój mały przyjaciel dobrze toleruje obecność innych zwierząt.