Urlop ze zwierzakiem- jak się przygotować

zwierz

zwierz4  Jeśli decydujesz się na urlop ze swoim zwierzakiem, prawdopodobnie już to przemyślałeś, rozważyłeś wszystkie za i przeciw i na podstawie tego, że znasz swoje zwierzę, uznałeś, że nie będzie to dla niego zbyt duży stres. (więcej…)

Co zrobić ze zwierzęciem w trakcie urlopu?

zwierz3

zwierz1Kiedy planujemy wakacje i zbliża się ich termin, zaczynamy zastanawiać się, co zrobić w tym czasie z naszym pupilem. Podejmując tę decyzję, musimy uwzględnić przede wszystkim usposobienie naszego zwierzaka. Jeśli jest ono strachliwe i najchętniej czuje się w znanym sobie otoczeniu, nie ciągnijmy go na siłę ze sobą – w takim wypadku lepiej zorganizować mu opiekę w domu. (więcej…)

Obozy dla dzieci i młodzieży

bike-775799_1920

friends-775356_640Obozy dla dzieci i młodzieży jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu cieszyły się o wiele większą popularnością niż obecnie. Wynika to z faktu, że w dzisiejszym świecie mamy ułatwioną możliwość podróżowania w bardziej odległe zakątki świata, dzięki czemu obozy tracą na popularności. Niemniej jednak warto zastanowić się, czy nie zorganizować swojemu dziecku czasu w ten właśnie sposób, że wyślemy je na tydzień lub dwa na obóz. (więcej…)

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować wakacje

shoes-801949_1920

beach-896683_1920 To, z jakim wyprzedzeniem mamy rezerwować wakacje, zależy przede wszystkim od dwóch głównych czynników. Pierwszy z nich to termin, w jakim planujemy wakacje – jeśli jest bardzo oblegany, lepiej rezerwować termin wakacji z dużym wyprzedzeniem, żeby nie okazało się, że interesujący nas termin jest już zajęty i musimy dostosować się z urlopem. Jeśli natomiast planujemy wakacje w mniej obleganym przez turystów okresie, możemy dać sobie więcej czasu. (więcej…)

Wakacje all inclusive- plusy i minusy

pool-690034

parasol-811108_1920Obecnie praktycznie każde biur podróży proponuje wakacje w wersji all inclusive. Jest to korzystna oferta dla podróżujących, ponieważ pozwala skorzystać z szerokiej oferty w korzystnej cenie. Większość ofert all inclusive jest skonstruowana w ten sposób, że dopłaca się jednie za produkty premium, niemniej jednak opinie na temat takich wakacji są różne. (więcej…)